Szanowni Czytelnicy!
Od dnia 1 września 2019 blog nie będzie moderowany aż do odwołania.
To znaczy, że nie będę odpowiadać na komentarze pod przepisami ani na wiadomości e-mail związane z przepisami.
Bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację, obecnie rozważam zamknięcie bloga, w tym dostępu do przepisów, ale decyzja nie jest jeszcze podjęta.
Pozdrawiam Was serdecznie, Dominika Kowalczyk

Shake truskawkowy

Shake truskawkowy przyszedł mi do głowy, kiedy kupiliśmy duże opakowanie naszych ulubionych lodów waniliowych. Prawdą jest, że czasami idę na łatwiznę i domowe lody mogłabym zrobić samodzielnie, ale zwykle albo nie mam na to czasu albo... nie chce mi się :) A kubełek waniliowych lodów zawsze warto mieć w zamrażarce - kupne nie zamarzają tak, jak domowe i można ich użyć w każdej chwili, a przydają się właśnie do shake'ów, czy chociażby crumble - bo u mnie gorące owoce pod kruszonką zawsze podawane są z zimnymi, słodkimi lodami waniliowymi :) Shake wychodzi idealnie słodki, jeśli mamy mocny blender, można wcześniej pokroić truskawki w kosteczkę i je zamrozić, a potem zmiksować od razu z mlekiem i lodami - shake będzie bardziej gęsty i jeszcze bardziej zimny, a w gorące dni takie napoje są na wagę złota.

Stopień trudności:
Ilość porcji:
2
Czas przygotowania (min):
10
Gotowanie/pieczenie (min):
Czas całkowity (min):
10


300g świeżych truskawek
200g lodów waniliowych
100ml zimnego mleka
2 łyżki cukru pudru

Do blendera włożyć obrane, oczyszczone truskawki, wlać mleko i zmiksować. Dodać lody i cukier puder i jeszcze raz dokładnie zmiksować.

Shake na początku może być trochę gęsty, ale taki właśnie ma być, podawać go polecam z szeroką słomką do koktajli.

Truskawki warto na 1-2 godziny przed przygotowaniem shake’a włożyć do zamrażarki – wtedy shake wyjdzie gęsty i o dość zwartej konsystencji.Jeśli skorzystałeś/aś z mojego przepisu, serdecznie zapraszam Cię
do przesłania zdjęcia potrawy na kontakt@domiwkuchni.pl.
Zdjęcia można również wstawiać do komentarzy pod przepisem!


  • Shake truskawkowy
  • Shake truskawkowy