Dzisiaj mam dla Was kulinarną autobiografię jednej z moich ulubionych aktorek filmowych. Książkę „Córeczka tatusia” Gwyneth Paltrow dostałam w prezencie urodzinowym od mojej kochanej Judytki z bloga Sweet escape into kitchen
. Prezent ten był strzałem w dziesiątkę, bo kocham książki i bardzo lubię połączenie opowieści z wplecionymi w nie przepisami, taka właśnie jest ta książka.

Córeczka tatusia1
„Córeczka tatusia. Przepisy na radosne wspólne posiłki i umacnianie więzi rodzinnych” – tak brzmi pełny tytuł tej książki. Tytuł bardzo, ale to bardzo pasuje do mnie, gdyż sama uważam się za rocóreczkę tatusia, w ogóle jestem córeczką rodziców, ale zawsze było tak, że to z tatusiem dogadywałam się lepiej.

Piękne ilustracje, fajne, osobiste opowieści i wspomnienia z dzieciństwa znanej aktorki – to właśnie znajdziemy w tej książce kulinarnej. Dowiemy się także z niej, że to dzięki swojemu ojcu Gwyneth nauczyła się gotować, a wspólnie spędzone chwile w kuchni pozwoliły jej ukształtować wspaniałą osobowość i wpłynęły bardzo na jej dorosłe życie.

To, co mi się bardzo w tej książce spodobało, to to, że aktorka nie boi się mięsa, nie stroni od talerza kalorii i węglowodanów, a wszystko to podane jest ze smakiem i w dobrym guście.

Z braku czasu nie zdążyłam jeszcze przetestować przepisów z książki, ale prawdę mówiąc sama mam problem, na co powinnam się zdecydować, wszystkie dania patrzą na mnie błagalnie, tak pięknie ze zdjęć.

W książce znajdują się przepisy, z których łatwo przygotować można zarówno śniadanie, jak i obiady (zupy, hamburgery, sałatki), pyszne kolacje, przekąski i desery – całodzienne menu, a każdy przepis opatrzony jest apetycznym zdjęciem.
Córeczka tatusia4 Córeczka tatusia3 córeczka tatusia2
Jeśli lubicie dobre książki oraz dobre książki kulinarne, to ta książka jest właśnie dla Was. Uważam również, że będzie to wspaniały prezent pod choinkę dla osoby, która lubi gotować lub dopiero chciałaby się nauczyć – to będzie z pewnością jeden z piękniejszych prezentów, które ktoś znajdzie pod choinką.

Trochę danych technicznych:
Wydawnictwo: Świat Książki
Okładka: twarda
Ilość stron: 272
Zdjęcia: tak, do każdego przepisu
Rok wydania: 2012