Prowadząc blog, wiele razy spotykam się z prośbami o więcej prostych przepisów – przepisów dla tych, którzy gotować nie lubią, nie potrafią lub nie mają na nie zbyt wiele czasu, albo po prostu im się nie chce a zjeść coś trzeba. Nie wiem, z jakim odbiorem, ale staram się takie przepisy na blogu publikować i do tej pory ukazało się ich nawet dość sporo – znajdują się w poszczególnych kategoriach, czyli raj dla grzebaczy.

Dla tych, co grzebać nie lubią oraz wymienionych powyżej, podane na tacy przepisy znajdują się w książkach Wydawnictwa Jedność – „Sushi, paella, guacamole – 120 klasycznych potraw z całego świata” i „Pasta i basta! 150 przepisów na sosy i makarony prosto z Włoch„. Myślę, że w obu książkach każdy znajdzie coś dla siebie – czy będzie to klasyczny makaron carbonara czy, zdawać by się mogło – nieco bardziej skomplikowane sushi.

Zainteresowani na pewno docenią fakt, że każdy przepis opatrzony jest nie tylko apetycznym zdjęciem potrawy, ale i zdjęciami etapów jej przygotowania, co pewnie wielu wiele ułatwia. W końcu obie książki wydane są w serii „Szkoła gotowania krok po kroku”.

jed2

30

Jeśli jeszcze na nie nie trafiliście, serdecznie Wam polecam!!

Za możliwość zrecenzowania książek dziękuję Wydawnictwu Jedność: