Czasami mam wrażenie, że inni czytają mi w myślach, albo może to ja za głośno myślę? Kiedy tylko zobaczyłam na Fanpage’u sklepu AleDobre.p
l owe foremki zamarzyłam, by je mieć i co się okazało? W kolejnej paczuszcze z produktami do testowania dostałam właśnie te foremki!! Byłam i jestem przeszczęśliwa, zaraz dowiecie się, dlaczego :)

foremki kaiser do puddingów

O produkcie

Produkt ten dokładnie nazywa się „Komplet foremek do puddingów, budyniów i deserów (6 sztuk) – Pâtisserie – Kaiser. Foremki te można kupić w internetowym sklepie AleDobre.pl.

Na początku zachwycił mnie ich unikalny kształt i moje ulubione kolory. W fazach testowania zaś ujęły mnie kształty deserów, są idealne, zgrabne, od samego patrzenia robi się słodko! Zachwyciła mnie również prostota ich wykonania, a także łatwe użytkowanie.

Foremki te posiadają dwa otwory, większy na spodzie i mniejszy na wierzchu, które bardzo ułatwiają pracę, ponieważ otwierając dno i wierzch możemy popchnąć deser, by wysunął się wprost na talerzyk, deser się po prostu nie klinuje poprzez „zassanie” do dna naczynia – jak to bywa przy miseczkach.

Pojemność każdego pojemniczka to 150ml. Zamknięcia są tak szczelne, że można spokojnie wziąć deser ze sobą do pracy, czy szkoły.

panna kawowa

Mycie i przechowywanie

Ponadto nie ma trudności z ich umyciem, można także myć je w zmywarce. Pzechowywanie również jest bezproblemowe, ponieważ foremki można włożyć jedna w drugą i przechowywać w oryginalnym opakowaniu, które nie zajmuje dużo miejsca.

Ja wypróbowałam kilka deserów i jestem niesamowicie zadowolona i polecam Wam taką przyjemność, bo wcale nie jest droga, foremki kosztuje jedyne 39,00 złotych.

Co można w nich przygotować…

Jeśli chodzi jeszcze o dania, jakie można przygotować to oczywiście są to dania na zimno, takie jak panna cotta, puddingi, budynie o stałej konsystencji, galaretki owocowe, lody. Czytałam nawet na stronie sklepu, że można używać ich do tworzenia finezyjnych kształtów z ryżu czy ziemniaków (wystarczy przed włożeniem posmarować masłem).

Rzecz jasna zaprezentowane przeze mnie desery można przygotować w zwykłych miseczkach, ale na pewno nie będą tak urocze, gdy się je poda – nawet galaretka z kurczaka smakowała mi jakoś bardziej, niż ta zrobiona w zwykłej miseczce :)