Jakiś czas temu otrzymałam bardzo fajną propozycję od przedstawicielki sklepu Emako.pl. Prawdę mówiąc, nie zastanawiałam się zbyt długo nad tym, czy chcę nawiązać tę współpracę, bo zarówno oferta sklepu, jak i podejście do mnie bardzo mi się spodobało. Cieszę się na tę współpracę, tym bardziej, że firma zauważyła mnie sama :)

Jako pierwszą do przetestowania i zrecenzowania wybrałam sobie formę metalową na muffinki z dwunastoma gniazdami i zestawem 60 papilotek z komplecie. Moja stara forma wołała o pomstę do nieba (wszak ma już 4 czy 5 lat), a zimowa akcja muffinkowa się zbliża, więc każdemu polecam w taką formę się zaopatrzyć.

forma na muffiny1

Dzięki formie do muffinów, małe, słodkie (czasem wytrawne) babeczki wychodzą kształtne i zgrabne, papilotki się nie rozjeżdżają, i tak dalej.

Forma na muffinki firmy La Cucina to typowa, metalowa forma do muffinów, klasyczna, z typową liczbą gniazd i parametrami. Powłoka non-stick zapobiega przywieraniu babeczek, gdybysmy chcieli piec je bez specjalnych foremek, ponadto forma wytrzymuje pieczenie w temperaturze do 230 stopni. Formę myje się łatwo i szybko, a jeśli komuś mycie ręczne sprawia kłopot, to można myć ją w zmywarce – choć osobiście tego nie polecam, ogólnie nie polecam myć foremek do pieczenia w zmywarce, nie działa to na nie dobrze, a często są niedomywane, zmywarki mają to do siebie że nie lubią się z formami.

Blacha do pieczenia muffinek to podstawowy element mojej pracy w kuchni. Jestem muffinomaniaczką i nie wyobrażam sobie, żeby takiej formy mogło nie być w mojej kuchni – uważam to za klasyczny „must have” każdej kuchni, w której pieczone są muffinki i babeczki, czy to słodkie, czy wytrawne.

Ja, póki co, upiekłam w niej muffinki dosłownie kilka razy, ale wystarczająco dużo, by wyrobić sobie o niej zdanie. Oprócz wyżej wymienionych właściwości, mogę jeszcze dodać, że forma utrzymuje i równomiernie rozprowadza temperaturę, a po wyjęciu z piekarnika szybko stygnie.

Formę kupić możecie w sklepie Emako.pl. Jak na moje oko i rozeznanie, to cena w tym sklepie jest całkiem konkurencyjna, w porównaniu do innych sklepów internetowych. Co więcej, przesyłka jest ekspresowa, kontakt dobry i bezproblemowy.