Tym razem mam dla Was recenzję książki dość niecodziennej. Kiedy wzięłam ją do ręki, stwierdziłam, że dla mnie to absolutna nowość, bo pierwszy raz miałam okazję ją oglądać. Mimo to spodobała mi się od razu.
ISG - kuchnia włoska1
Kto mnie dobrze zna, wie, że najbardziej cenię sobie książki wypakowane po brzegi zdjęciami, a wartość merytoryczna jest dla mnie mniej ważna. Tutaj jednak te dwie pozycje sie równoważą.

W książce znajdziemy masę fotografii, jak sama nazwa mówi – „krok po kroku”, a także przepisy, raz napisane klasycznie – z listą składników, a drugim razem z dokładną instrukcją, bez podanych konkretnie proporcji.

Znajdziemy tu masę przepisów, od klasycznych przepisów na makaron, aż po wykwintne przepisy na pieczoną jagnięcinę, pyszne desery, przetwory słodkie i wytrawne, zupy, sosy, etc. Bardzo podoba mi się zabieg, jaki autorzy książki zastosowali – na początku każdego działu pokazane i wymienione są narzędzia i akcesoria kuchenne, jakie przydadzą nam się przy przygotowaniu potraw z danego rozdziału. Na końcu książki znajdziemy także słowniczek, z którego dowiedzieć się możemy m.in. czym jest cukier mascobado, filange oraz zest i wiele innych, znanych i mniej znanych terminów.

Oczywiście nie brakuje w niej również klasycznych przepisów na panna cotty, focaccie, pizze, ryż, owoce morza, ryby.
ISG - kuchnia włoska2
ISG - krok po kroku4
W książce (dokładniej rzecz ujmując) znajdziemy następujące działy:
1. Ciasta i przygotowanie wstępne.
ciasto słone, ciasto słodkie, ryż i zboża, jajka
2. Sosy.
buliony, wywary, przyprawy, przetwory na słodko i słono
3. Mięso.
białe, czerwone i dziczyzna
4. Ryby.
mięczaki i skorupiaki
5. Warzywa.
warzywa owocowe i strączkowe
6. Owoce.
owoce cytrusowe, egzotyczne i sezonowe
7. Słodkości.
kremy i dekoracje
8. Słowniczek.
9. Indeksy.
produktów, protraw, przepisów

Myślę, że to fajna ksiązka na prezent dla osoby, która stawia pierwsze kroki w kuchni, a także dla takich, która rozkochana jest w kuchni włoskiej (tak, jak na przykład ja!). Świetnym pomysłem może być również (i tu sugestia do koleżanek blogerek) podarowanie takiej książki swojemu mężczyźnie, dajcie się rozpieścić i ugotować sobie od czasu do czasu coś pysznego! Myślę, że z tą książką nikt nie będzie miał większego problemu z przygotowaniem obiadu, albo choćby deseru :)

Trochę danych technicznych
Liczba stron: 512
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Jedność
Cena rynkowa: 59,00zł