Czy zastanawialiście się kiedyś, ile rzeczy można zrobić z miodu lub z jego dodatkiem? Może szukaliście inspiracji, do czego dodać Wasz ulubiony składnik? Jeśli tak, to ta książka jest właśnie dla Was.

midal2
Książkę „Miód” Avner Laskin kupiłam już jakiś czas temu, a dlaczego teraz o niej piszę? A właśnie dlatego, że właściciel firmy Weltbild wycofuje swoją działalność z Polski, a to oznacza, że niedługo książka może być trudno dostępna w sprzedaży (choć na stronach sprowadzających książki z zagranicy możecie kupić tę książkę w oryginale). A powiem szczerze, że jest naprawdę warta uwagi.

Prawdę mówiąc, posiadam cztery książki kulinarne tego autora i wciąż czekam na moment, aż będę miała trochę więcej gotówki i będę mogła kupić sobie pozostałe jego książki, wydane w oryginalnym języku. Avner Laskin i jego książki mają w sobie coś specjalnego, coś, co bardzo mnie do nich przyciąga. Uwierzcie mi, że jeśli książka nie jest przeładowana zdjęciami potraw, a zdobywa moje serce, to naprawdę musi mieć „to coś”! I książki Laskina właśnie to mają. Pza tym, zdjęcia, które znajdują się w książce są piękne, apetyczne, klimatyczne.
midal1
W książce „Miód” znajdziemy ponad 75 przepisów na różne, smaczne i zdrowe potrawy. Oprócz przepisów, oczywiście, znajdziemy także informacje o miodzie, jak powstaje, jakie są jego rodzaje i odmiany, jak się go przechowuje i do czego go wykorzystać, no i oczywiście, jakie zawiera wartości odżywcze. Szczerze mówiąc, wiem, że miód bardzo podnosi ciśnienie krwi, ale przecież jest taki pyszny! Dlaczego by nie spróbować spożytkować go lepiej, niż tylko na kromce chleba z masłem lub dodając go do herbaty?

Z tej książki dowiecie się, że miód możemy wykorzystać do zrobienia, na przykład, naleśników, burgerów, tartaletek, chleba, sałatek, a nawet owoców morza, czy jagnięciny, oczywiście nie zabrakło także przepisów na desery. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś dobrego.

midal3
Dane techniczne:
Autor: Avner Laskin
Autor zdjeć: Danya Weiner
Ilość stron: 127
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie