Jeżeli namiętnie (lub trochę mniej namiętnie) śledzicie mojego bloga wiecie, że jestem na zabój zakochana w nożach firmy Fiskars.

Coraz bardziej przekonuję się jednak, że Pan Mikołaj z AleDobre.pl
to najprawdziwszy czarodziej, który doskonale wie, co jest nam w danej chwili potrzebne. Moja kolekcja noży Fiskars liczy sobie 9 sztuk, a teraz doszedł do zestawu Nóż szefa kuchni, nad którym zastanawiałam się już od dłuższego czasu.

adnfiskars

Inaczej, niż w przypadku ostatniego testu foremek wyglądał ten test. W kuchni robię bardzo dużo, szczególnie krojąc, siekając, obierając, dzieląc.

Nóż szefa kuchni marki Fiskars z linii Functional Form
(kupić go możecie klikając na link) to świetny gadżet, a raczej świetny nóż kuchenny, który ułatwia przygotowanie wielu potraw. Nóż ten jest niezwykle ostry i należy obchodzić się z nim wyjątkowo ostrożnie – korzystałam już z wielu noży i wiem, że pod względem ostrości nóż Fiskars to Mercedes wśród noży.

Z doświadczenia wiem, że tych noży nie trzeba ostrzyć zbyt często (swoje pierwsze mam od listopada ubiegłego roku, używam niektórych nawet codziennie i wcale nie straciły na ostrości – żadnego z nich jeszcze nie ostrzyłam).

Myślę, że nóż szefa kuchni to przede wszystkim ostrze dobre do szybkiego krojenia czy siekania, jego półzaokrąglone ostrze świetnie sprawdza się w chwili, kiedy chcemy szybko posiekać zioła lub po prostu warzywa – myślę, że jest jednym z najbardziej uniwersalnych noży z tej linii.

Przez mięso przechodzi jak przez miękkie masełko, bez trudu radzi sobie z pomidorami (mimo, że mam osobny nóż do nich, to nie odmówiłam sobie przyjemności spróbowania), nie zapominam też o twardych ziemniakach, które ledwo musnął, a były pokrojone.

Dodatkowo pracę z nożem ułatwia ten aspekt, że nóż jest niezwykle lekki, a do tego ma poręczną, wygodną, antypoślizgową rączkę. Ostrze noża wykonane jest ze stali nierdzewnej. Jest to wersja dłuższa noża – jego ostrze ma 20 cm.

W nożach Fiskars cenię sobie nie tylko świetne ostrze, estetyczne wykonanie i poręczność, ale także piękny wygląd!

Jedyną wadą tego noża, a raczej tych noży jest zastrzeżenie producenta – noże od razu po użyciu powinny być umyte, po umyciu powinny być wytarte do sucha, no i nie zaleca się mycia ich w zmywarce – choć można i mają się po tym świetnie.

Z moich obserwacji wynika, że cena w sklepie AleDobre.pl jest porównywalna do innych serwisów, które je sprzedają (a często jest tak, że AleDobre oferuje darmową wysyłkę i to kurierem).

Cena noża to 53,99 złotych.