Dzisiaj do mojego cyklu „Sobota z książką” zaprosiłam książkę Avner Laskin „Orzechy. Ponad 70 przepisów na potrawy z orzechami”.

orzechy AL1
Ta mała książeczka o niestandardowym rozmiarze i skromnej okładce, kryje w sobie wiele smakowitych propozycji i przepisów. Autorka dała mi się poznać już wcześniej – również z dobrej strony, kiedy zakupiłam sobie książkę „Celebrating Pancakes,Waffles,Crepes”, z której również prezentowałam kilka przepisów na blogu.

A wracając do… w książce faktycznie znajdziemy 76 przepisów, bardzo różnorodnych i odmiennych. Na początku również możemy poczytać, jak przechowywać orzechy, jak je kupować i wybierać.

Byłam święcie przekonana, że z orzechów można zrobić co najwyżej desery, albo czasami wrzucić je do ciasta chlebowego, tymczasem w książce znajdziemy przepisy (oprócz wyżej wymienionych) na sosy, pasty do chleba, dipy, dania gorące i sałatki.

Nie każdy przepis opatrzony jest zdjęciem, ale za to każde zdjęcie jest niesamowicie apetyczne, smakowite i zachęcające, ma w sobie ciepło i klimat.

W książce znajdziemy takie działy, jak:
1. Wszystko o orzechach
2. Pasty i sosy
3. Z warzywami i w sałatkach
4. Wypieki
5. Dania gorące
6. Pieczone smakołyki
7. Desery

Ja osobiście wykonałam z tej książki chlebek, który prezentowałam w Światowy Dzień Chleba, czyli Szwajcarski Chleb Rustico
z orzechami i rodzynkami. Może będzie to trochę pokolorowane, ale ten chlebek tak mi smakował, że jadłam kromkę za kromką, jeszcze na ciepło i naprawdę ciągle było mi mało!

chleb rustico1
Przepisy są naprawdę inspirujące, zachęcają do wypróbowania, są dokładnie opisane z wykonaniem „krok po kroku” – każdy połapie się co i jak :)

Trochę danych technicznych:
Tytuł: „Orzechy. Ponad 70 przepisów na potrawy z orzechami”
Autor: Avner Laskin
Zdjęcia: Danya Weiner
Wydawnictwo: Świat Książki
Ilość stron: 128
Ilośc przepisów: 76
Cena rynkowa książki: 29,90 zł
Oprawa: miękka