Miałam tyle szczęścia, że otrzymałam do testowania patelnię grillową od firmy Neoflam. Patelnia jest dość spora, ale waga jej jest typowa dla patelni tego typu. Patelnia prezentuje się ładnie, jest poręczna i duża.
patelniagrillowa1

Zaletą patelni jest długa rączka, dzięki temu manewrowanie patelnią jest łatwiejsze, a jej wysokie ścianki umożliwiają smażenie nawet większych potraw. Duża powierzchnia daje równie duże możliwości, tj. można usmażyć na niej jednocześnie 2-3 steki, a nie, jak na klasycznych tego typu patelniach – jeden.

Brakuje mi tylko charakterystycznych rowków, do których to mółgby spływać tłuszcz ze smażonego mięska, tj. tutaj są za płytkie.
Nieprzywierająca powłoka nie tylko sprawia, że potrawy nie przyklejają się do powierzchni, ale także świetnie i bezproblemowo się myje.

Oprócz tych aspektów, ceramiczna powierzchnia sprawia, że wystarczy nam minimalna ilość tłuszczu – wyłącznie do smaku, by potrawa mogła się trochę wzbogacić. Co za tym idzie – potrawy smażone z mniejszą ilością tłuszczu, nawet mięsne, są lżejsze i zdrowsze.

Patelnia do kupienia jest na stoiskach firmowych w różnych miastach Polski, możecie ją również zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym. Kupując w sklepie internetowym macie zapewniony mega szybki oraz bezpieczny transport.

O jej wszechstronnym zastosowaniu możecie przekonac się poniżej, przeglądając przepisy na potrawy, które przygotowałam wraz z patelnią. Myślę, że mam jeszcze tysiące mozliwości, a i już mam setkę pomysłów, co znów usmażyć.

Ja patelnię polecam Wam z całkowicie czystym sumieniem, używam jej często i naprawdę, jak wcześniej nie odczuwałam większej potrzeby, tak teraz nie wyobrażam sobie, żebym jej nie miała.

Parametry techniczne:
model: CM-G28
seria: Mitra
rozmiar: 28x28cm
grubość dna: 5mm
materiał: ciśnieniowy odlew aluminiowy, ceramiczna powłoka Ecolon
kuchnia: przystosowana do używania na kuchence gazowej i elektrycznej
mycie: można myć w zmywarce
gwarancja: 24 miesiące
cena: 145,00zł brutto