Czy wiecie, że bardzo lubię zupy? Nie mam ich na blogu może aż nadto, ale mogłabym je jeść codziennie i w nieskończonych ilościach. Problem w tym – jak z sałatkami – że ciągle brakuje mi na zupy pomysłów. A może po prostu jestem zbyt leniwa, by wymyślić i przygotować coś nowego?
książka zupy1
Jeśli też tak macie, to ta książka jest właśnie dla Was. „Smaczne zupy. 365 najlepszych przepisów” Kate McMillan (autorki strony Kate McMillan Catering – www.katemcmillancatering.com) to idealna propozycja książkowa dla zupoholików.

W tej książce, na trzystu stronach znajdziemy przepisy na zupy, które wykonać możemy o każdej porze roku, a kolejne przepisy dopasowane są do sezonu. Książka w ogóle podzielona jest na działy, które otrzymały nazwy kolejnych miesięcy roku, poczynając od styczni, a kończąc na grudniu. Ponadto na początku każdego rozdzialu sporządzony jest ładny, czytelny kalendarz z rozpiską zup – przepisów, na każdy dzień w danym miesiącu.

Niestety, nie do każdego przepisu w książce znajduje się fotografia, ale za to te, które możemy zobaczyć, są smaczne, klimatyczne, po prostu zachęcają do zrobienia. Autorką zdjęć potraw do tej książki jest Erin Kunkel – oglądałam w Internecie stronę tej pani fotograf i byłam oczarowana!
książka zupy4 książka zupy2
Oprócz podziału na miesiące, na końcu książki znajdziemy rozpiskę zup z podziałem na rodzaje:
Chili
Chłodniki
Dekoracje i dodatki
Duszone potrawy
Duszone potrawy i zupy z kaszą lub ryżem
Duszone potrawy i zupy wegetariańskie
Makaron, kuskus i noodle
Zupy azjatyckie
Zupy kremy
Zupy owocowe
Zupy rybne

Jeśli jesteś wielbicielem zup, jak ja, to z pewnością spodoba Ci się tak książka i zawarte w niej przepisy. A może znasz kogoś, kto bardzo lubi zupy, ale wciąż brakuje mu inspiracji? Ta książka będzie fajnym prezentem i na pewno sprawi tej osobie radość.

Dane techniczne:
Oprawa: twarda
Liczba stron: 303
Zdjęcia: tak, ale nie do każdego przepisu
Wydawnictwo: Buchmann