Lubisz sprawiać radość innym? Szukasz ciągle czegoś nowego, ale brakuje Ci pomysłów? A może po prostu ciągle masz problem, jaki prezent kupić bloskiej osobie? Ta książka jest właśnie dla Ciebie!
smakowiteprezenty1
smakowite prezenty2
Na początku tygodnia dostąpiłam tej przyjemności, że otrzymałam do recenzji książkę „Smakowite prezenty” Sigrid Verbert. Ku mojemu zdziwieniu nie okazała się ona małą, skromną książeczką, filigranowych wymiarów, wręcz przeciwnie, jej rozmiary zakrawają na porządną, piękną książkę kucharską – którą faktycznie jest.

Książka ta jest nie tylko książką skierowana do doświadczonych w kuchni, będzie świetnym przewodnikiem dla tych zupełnie początkujących. Znajdziemy tu przepisy skomplikowane i całkiem proste, wyrafinowane i zupełnie klasyczne.

Oprócz przepisów w książce znajdziemy również pomysły na to, jak zapakować nasze prezenty, jak je podać, czym przystroić, jak nadać im ostatecznie uroku.

Myślę, że w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Ja, kiedy wzięłam ją pierwszy raz w ręce i otworzyłam byłam zachwycona, oglądałam, przeglądałam, wertowałam strony i nasycałam oczy pięknymi zdjęciami. Dopiero potem zaczęłam czytać przepisy, które – swoją drogą – mają różny stopień trudności, ale składniki są raczej ogólnodostępne dla wszystkich.

Książka sama w sobie być może wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby.
smakowite prezenty5

W książce znajdziemy następujące działy:
1. Pomyśl o czymś smacznym.
2. Herbatniki na codzień.
3. Czekolada.
4. Białe święta.
5. Owoce.
6. Happy hour.
7. Słodkie słoiki.
8. Słone słoiki.
9. Przyprawy i dodatki.
10. Butelki.

A wszystko to na 190 stronach opatrzonych smakowitymi, aromatycznymi i apetycznymi zdjęciami.

Myślę, że każdy pasjonat małych (i większych) przyjemności powinien mieć tę książkę w swojej biblioteczce, nawet, gdy jest bardzo skromna. Co więcej, już od poniedziałku będziecie mogli wygrać ją w konkursie, który będę miała przyjemność ogłosić na moim blogu, więc zapraszam serdecznie :)