Źródło zdjęcia: sklep internetowy Weltbild.pl

Do obręczy do przygotowywania tortów przymierzałam się już od bardzo dawna, ale wciąż miałam inne priorytety. No, a skoro Machomet nie przyszedł do góry, to góra pofatygowała się sama i stało się tak, że miałam sposobność przetestować owe, kuchenne akcesorium, dzięki propozycji od sklepu Weltbild.pl.

 

Obręcz czekała na swój dzień, kiedy to przygotowywałam tort na swoje własne urodziny – w małym formacie, więc było to dla mnie dodatkowe utrudnienie, gdyż obręcz dostosowana jest do dwóch rozmiarów biszkoptów – 26cm i 28 cm, ale nie ma szans, nawet przy pięcioosobowej rodzinie, abyśmy dali radę zjeść tort większy, niż ten o średnicy 20 cm – stąd mój wybór. Ale to nie szkodzi, krojenie tortu odbyło się bez większych problemów. Blaty tortu wyszły bardzo cieniutkie, dzięki czemu mogłam przełozyć je równie cienką warstwą kremu i tort wyglądał estetycznie, bez dużej ilości ciasta. Tort ten robiłam już drugi raz, pierwszy raz w marcu tego roku – na zdjęciach poniżej można porównać – po lewej tort krojony bez obręczy za pomocja nitki krawieckiej, a po prawej tort krojony przy pomocy zestawu. W torcie po lewej, by uzyskać trzy warstwy, musiałam użyć wierzchu, który całkiem mi wyrósł, natomiast tu mogłam mieć trzy cienkie, równe blaty, bez biszkoptowej górki.

tort czeko-kaw tort czekoladowo-kawowy2

Zestaw można przechowywać w praktycznym kartoniku, nóż jest specjalnie zabezpieczony. Nóż załączony do zestawu jest ostry, ale, co jest przede wszystkim najważniejsze to to, że ma bardzo długie ostrze i łatwo jest przekroić nawet największy (z dostępnych tortownic na rynku) biszkopt. Bez konieczności obkrajania tortu z każdej strony, wystarczy tort obrócić o 180 stopni i wszystko łatwo się kroi.

Biszkopt można pokroić albo na 7 cieniutkich blatów, tworząc wiele warstw, ale również na grubsze blaty, np. na 2 lub 3.  Oprócz obręczy i noża, w zestawie znajduje się również wygodna łopatka, na której  można przekładać i przenosić blaty ukrojonego ciasta – jest to wygodne i praktyczne, ponieważ nie ma możliwości, aby blat się rozpadł, czy uszkodził.

obręcz do tortów

Czy kupiłabym ten zestaw? Zdecydowanie tak!! Nawet gdybym miała sprawić fajny prezent komuś bliskiemu, kto lubi piec ciasta i lubi kuchenne gadżety ułatwiające pracę w kuchni.

Jedyną wadą, jaką póki co dostrzegłam jest to, że obręcz nie jest przystosowana na rozmiary małych torów (taki, jak mój – 20 cm), jest za to dostosowana do ciast o wiele większych, dlatego biszkopt musiałam przytrzymywać ręką – u nas, jeśli już powstają torty, to właśnie zwykle w rozmiarze 20cm średnicy. Zestaw myje się bez problemu, nie zajmuje też dużo miejsca. Posiadanie go na pewno zmobilizuje mnie do częstszego pieczenia ciast przekładanych, które zresztą bardzo lubię.

obręcz do tortów2

Zestaw do przygotowywania tortów firmy Zenker możecie zakupić w sklepie internetowym Weltbild.pl – po KLIKNIĘCIU. Zestaw ten kosztuje 149,90 zł.